Beyazpano Hakkında

 

  
Dünyadadaki gelişmelere paralel olarak artık ülkemizde de farklı eğitim teknolojileri eğitmenlerin ve öğrencilerin hizmetine sunuluyor. Türkiye’nin en büyük eğitim platformu olma amacıyla yola çıkmış olan Beyazpano.com, eğitmenlere güvenli bir sınıf yönetim platformunun yanısıra dünya genelinde diğer eğitmenlerle etkileşime geçebilmelerine olanak verecek güçlü bir sosyal altyapıyı da ücretsiz olarak sağlıyor.

 
Beyazpano.com, bir eğitmenin sınıfında üstlenmiş olduğu pek çok fonksiyonu dijital bir platforma taşıyan ve eğitmenin sınıfını ve bilgi akışını yönetmesini sağlayan bir öğrenme yönetim sistemidir.

Beyazpano.com da dijital sınıflarını oluşturacak eğitmenler, Beyazpano’nun aşağıda listelenen tüm özelliklerini daima ücretsiz olarak kullanacaklardır.

 

Sınıfını  Beyazpano.com’a taşımış olan bir eğitmen;

 

- Sınavlar düzenleyebilir, ödevler verebilir ve alabilir,


- Öğrenci notlarını ödev ve sınav modülleriyle entegre çalışan not defteri üzerinde takip edebilir, sınıf altında tartışma grupları oluşturabilir,

 

- Dosya saklama alanında kişisel ve ders materyallerini saklayabilir ve öğrencileri ile paylaşabilir,


- Bunların yanında ders programı, etkinlikler, ödevler, sınavlarla ilgili tarihleri kişisel takvim altında  izleyebilir, grup modülü ile dilerse branşı ile ilgili dilerse de ilgi alanlarıyla ilgili gruplar oluşturabilir, gruplara katılabilir ve diğer eğitmenlerle etkileşime geçebilir.


 Beyazpano.com, yukarıdaki özelliklerin yanısıra gizlilik ayarlarından bildirimlere, mesajlaşmadan profil sayfası ve arkadaş listesine kadar bir sosyal ağda olması gereken pek çok özelliği de bünyesinde barındırmaktadır.

 

Platform, www.easyclass.com adresinde 6 dilde (Türkçe, İngilizce, Fransızca, İtalyanca, Romence ve Arapça) uluslararası olarak hizmet vermeye başlamıştır.

 

Kasım ayı sonunda toplam 70.000 üyeyi geçen ve çeşitli uluslararası yatırımcılardan melek yatırım alan Beyazpano’nun 2013-2014 ders yılı sonu hedefi 200.000 kullanıcıya hizmet vermek.


 
BEYAZPANO HAKKINDA ÖĞRETMENLERİN GÖRÜŞLERİ

Ahsen Yıldız (İstanbul Erenköy Ortaokulu)

Beyazpano çalışmalarım için çok faydalı oldu. Çocuklarımla özelden iletişim kurmamı sağlıyor. Ayrıca velilerimin de ders işleniş ve ödev kontrolünde kolaylık sağlıyor. Müthiş! Emeği geçen herkese teşekkürler.

 

Alaattin Bozmaoğlu (Karabük Safranbolu Atatürk Anadolu Lisesi)

Bir İngilizce Öğretmeni olarak yaklaşık iki aydır sitenizi aktif olarak kullanıyorum. Sitenizle tanışmadan önce öğrencilerime bazı dökümanlar iletmem gerektiğinde e-mail adreslerine yolluyordum. Ancak tüm öğrencilere e-mail yolu ile ulaşmak zor oluyordu. Başka alternatif yollar düşünürken böyle bir sitenin varlığını farkettim. Sadece kendim üye olarak ve öğrencilerime üyelik kodunu bildirerek kolayca bu sorunu çözdüm. 

 

Ali Erdoğan (Boğaziçi Üniversitesi)

Beyazpano eğitmen öğrenci iletişiminin ders saatlerinin dışında da başarılı bir şekilde devam etmesini sağlayan bir uygulama. Farklı dillerde ara-biriminin bulunması çok kültürlü sınıflardaki öğrencilerin erişimini de sağlamak noktasında oldukça verimli. Ödev vermek, ders notu veya çoklu ortam içerikleri paylaşmak, ortak bir aktivite takvimi oluşturmak Beyazpano ile oldukça kolay. Bu güzel çalışma için emeğinize sağlık diyorum.

 

Ayşenur Özdemir (Bolu İzzet Baysal Anadolu Lisesi)

Beyazpano uygulaması ile az olan ders saatlerimiz için çok büyük bir kolaylık sağladım. Öğrencilerime ödevleri ve duyuruları buradan yayınlıyorum ve sonuçları kontrol ediyorum. Onlar diledikleri gibi soru soruyorlar  ve ben cevap veriyorum. Böylece derslerde gereksiz vakit kaybı azalıyor. Ayrıca şunu gördüm, öğrenci öğretmeniyle okul dışında bir ortamda paylaşımda bulunduğunda hem öğretmene hem de derse karşı tutumu değişiyor ve ilgisi artıyor ve daha çok bilimsel araştırmaya yöneliyor böylece interneti bilimsel olarak kullanıyor. Bu da önemli bir kazanç tabii. Üniversitelerle bile ortak sınıflar oluşturmak mümkün. Kısaca ben Beyazpano'yu aktif olarak kullanıyorum ve kullanacağım. Çok memnunum ve çok seviyorum. Bu ekibe çok teşekkür ediyorum.

 

Birol Akbaba (İstanbul Eyüp Hacı Ali Pasa İlkokulu)

Öncelikle Beyazpano ekibine bize böyle bir site kullanma şansı sunduğu için teşekkür ediyorum. Sanırım yaklaşık 2 ay önceydi bir rastlantı sonucu tanıdım Beyazpano'yu ve benim aradığım bu dedim. Çünkü 2 yıldır bilgisayarı, öğrencilerime ödev ve sınav gönderme konusunda aktif olarak kullandırıyordum. Fakat bu sadece e-posta yoluyla oluyor geri bildirim uzun süre alıyordu. Beyazpano ise verdiğim sınav ve ödevlerin kontrolünü daha iyi ve kolay yapabilmemi sağlıyor. Öğrencilerim birbirleri ile sanal ortamda iletişim kuruyor. Tartışmalar yapıyoruz. Önemsediğimiz bilgileri paylaşıyoruz. Kısaca Beyazpano bizim sanal sınıfımız oldu çok mutluyuz.

 

Cenk Oba (İzmir Balçova Yusuf Uz Ortaokulu)

Derslerimde sosyal ağların zararlarından bahsediyordum. İçerik olarak kontrol edilmediği için çocuklar için uygun olmadığını öğrencilerime söylüyordum. Tabi ki kimlerin facebook adresi var deyince de öğrencilerimin %95'inden fazlası bizim var diyordu. Geçen sene bir arkadaşınız Beyazpano'yu tanıttı. Ben de baktım ki öğrencileri sosyal ağlardan uzaklaştıramayacağım, o zaman onlara alternatif sunayım dedim. Bu şekilde Beyazpano'yu kullanmaya başladık. Yaklaşık olarak 3 haftada öğrencilerimin çoğunluğu kullanmaya başladı. Birçoğu da oldukça memnunlar. Öğrencilerim okulla ilgili görüşlerini buradan paylaşmaya başladılar. Buradan ödev vermeye de başladım.

 

Doğan Kara (Izmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birligi Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi)

Çok güzel bir uygulama bu sene okul değişikliği yaptım ilköğretimden endüstri meslek lisesine geçtim, Beyazpano'yu aktif olarak kullanıyorum.

 

Deniz Özyünlü (Antalya Serik Yunus Emre Anadolu Lisesi)

Beyazpano gibi bir hizmeti biz öğretmenlere sunduğunuz için sizlere teşekkür ederim. Beyazpano'yu yaklaşık 2 aydır kullanmaktayım.Öğrencilerim lise öğrencisi olduğu için internet onların ilgisini oldukça çekmekte. Beyazpano sayesinde öğrencilerim öncelikle internette bir siteye üye olmayı ve onlara verdiğim şifreyle Beyazpano'da kendi sınıflarına üye olmayı başardılar. Başardılar diyorum çünkü bunu yapabilmek de önemliydi benim için sonrasında verdiğim ödevleri teslim etmeye başladılar ve bu oldukça hoşlarına gitti. Beyazpano'nun kullanımına dair öğrencilerimden hep olumlu şeyler duydum.Beyazpano kullanım anlamında basitliği ve anlaşılabilir olmasıyla  öğrencilerim tarafından sevildi. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

 

Elif Adalı (İstanbul Bağcılar Vakıflar Ortaokulu)

Beyazpano'ya geçen sene üye olmuştum. Kendi sınıflarımı sanal ortama taşıma fikri çok hoşuma gitti. Daha önce sosyal paylaşım sitesinde grup açıp öğrencilerime ulaşmaya çalışmıştım ama öğrencilerin paylaştıklarını denetlemek gerçekten güçtü. Okulda derslere herşeyi sığdıramıyoruz. Beyazpano sayesinde öğrencilerime evden de güvenli bir site aracılığla ulaşabiliyorum ve işlerine yarayabilecek paylaşımlarda bulunabiliyorum. Bu yüzden ben kendi adıma ve öğrencilerim adına teşekkür ederim bize böyle bir imkan sunduğunuz için.

 

Fehamettin Deniz (İzmir Emlak Bank Gazikent İlkokulu)

Ben otuz yılının eşiğinde bir ilkokul öğretmeniyim. Teknolojiyi ve yenilikleri sever,yenilenmenin gereğine de inanırım. Eğitim durağan değildir. Yetişmek hatta koşmak gerekir. Beyazpano ileriye dönük güzel şeyler yapmış. Öğrencilerinizle sürekli iletişim halindesiniz. Ödev verip online sınav yapmak ve daha birçok şey mümkün. Ben kullanıyorum. En azından incelemenizi denemenizi öneririm .


Gamze Aslan Güler (İstanbul Kadıköy İlhami Ertem Ortaokulu)

Sanal sınıflar öğrenciye teknolojiyi doğru kullanmayı öğretmek için bir verimli bir araç. Sizinle diyalogları gelişen öğrenciler, sınıfta da sizin sözünüzden çıkmamaya başlıyor. Ödev yapmayı sevmeyen öğrenciler bile bu tarz sitelerde ders çalışmaya başlıyor. Eğitime kazandırdığınız bu site için teşekkürler.

 

Gürhan ÖZKARA (Eskişehir Salih Zeki Anadolu Lisesi)

Sitenizi ilk haberdar olduğum günden beri takip etmekte ve aktif olarak kullanmaktayım. Sitenizin elektronik ortamda bilgi paylaşımının vazgeçilmez olduğu bir dönemde önemli bir ihtiyacı karşıladığını söyleyebilirim. Sadeliği , ticari kaygılardan ve reklamdan uzak olması tercih etme nedenlerimiz arasındadır. Hoş ve sağlıklı kalın. 

 

Hasan Polat (Mersin Tarsus Özel Çağ Fen Lisesi)

Öncelikle teknoloji ile öğretmen ve öğrenciyi buluşturduğunuz için teşekkür ederim. Sitenizin aktif bir kullanıcısıyım özellikle her konu vaya ünite bitiminde öğrencilere ödev vermek onları kontrol etmek çok kolay oluyor. Günün herhangi bir saatinde öğrenciyi bilgilendirmek veya çözülemeyen soruları tartışmak çok kolay oluyor.

 

Hayati Akyurt (İstanbul Kadıköy Leman Kaya İlkokulu)

Beyazpano'yu iki aydır kullanıyorum. Çağdaş eğitimin gereklerinden biri olan bu sistem aktif olarak kullanıldığında hem öğretmene hem de öğrenciye çok büyük fayda sağlayacaktır. Öğrencilerin büyük bir kısmının bilgisayarda zaman geçirmesini fırsata dönüştürebilecek bir sistem. Bu sistemle artık öğrencinin "Ödevimi unuttum" bahanesi neredeyse ortadan kalkmaktadır. Derste anlattıklarımı çalışma kağıtlarıyla, testlerle, değişik etkinliklerle destekliyorum. Bu da öğrenci başarısını artırıcı etmenlerden biri oluyor.

 

Huriye Geçer (İstanbul Başakşehir Akşemsettin Ortaokulu)

1 aydır aktif bir şekilde sitenizi kullanıyorum.  Öğrencilerimi takip etmek ve ödevlerini kontrol etmek çok güzel ve kolay. Ayrıca öğrenciler de her an bana ulaşabiliyorlar. Bu onlar için de iyi.  Kısacası şimdiki çocuklar teknolojiyi çok kullanıyorlar.  Ben bunu Beyazpano sayesinde lehime dönüştürdüm.

 

Hüseyin Opuz (İstanbul Göztepe İhsan Kurşunoğlu Anadolu Lisesi)

Yaklaşık iki aydır Beyazpano'yu kullanıyorum. İşimi çok kolaylaştırdığını söyleyebilirim.Tüm ödevlendirmelerimi  buradan yapmaktayım. Sınav sonuçlarını topluca buradan duyuruyorum. Sınav kağıtlarını tarayıp buraya aktarıyorum. Öğrencilerime duyurularımı buradan yapıyorum. İşlediğim konularla ilgili çokça testler hazırlayıp buradan öğrencilerimle paylaşıyorum. Bu sistemi düşünen ve uygulayanlara teşekkür ederim.

 

İbrahim Küçükaltay (İstanbul Özel Sadabad Koleji)

Beyazpano sayesinde çocukların derse olan ilgi ve alakaları arttı . Normalde öğrenciler ödev verilmesinden hoşlanmaz fakat benim öğrencilerim öğretmenim bize Beyazpano'dan ödev verin diye talepte bulunuyorlar. Öğrencileri teknoloji ile iç içe ve istekli hale getirdiği için Beyazpano ekibine teşekkür ediyorum. Beyazpano her öğretmenin kullanması gereken bir sistem. Bence öğretmenler teknoloji ile iç içe olarak hayata online olmalılar.

 

İsmail Tüzel (Hatay Şevket Çalışkan Ortaokulu)

Öğrencilerimin yaklaşık yüzde 80'i Beyazpano'ya üye. Şu an için Beyazpano'nun tüm özelliklerini kullanamıyorum . Derste anlattığım slaytları Beyazpano'dan paylaşıyorum ve faydalı gördüğüm uygulama dosyalarını yüklüyorum. Öğrencilerim gayet faydalı buluyor ve olumlu dönüşler alıyorum.

 

Kemal Bayram (Gaziantep 80. Yıl Ortaokulu)

Merhabalar sitenizi Facebook aracılığı ile fark ettim ve yaklaşık 3 aydır kullanıyorum. Bilişim Teknolojileri öğretmeni olarak görev yapmaktayım ve sitenizi derslerimin tümünde ve bütün öğrencilerimle aktif olarak kullanıyorum . Sınavlarımı Beyazpano üzerinden yapıyorum ödevlerimi kesinlikle siteniz üzerinden veriyorum. Teknolojinin hayatımızdan ayrılmaz olduğu şu dönemdeki etkinliklerinde kesinlikle teknoloji ile olacağını her fırsatta vurgular ve sitenizin elimiz kolumuz olacağını söyleyebilirim. Tabiki bu sistemin ücretsiz oluşu ayrı bir güzel umarım vurgu yaptığınız gibi DAİMA ÜCRETSİZ olur.

 

Nadir Ekici (Hatay Aksaray Ayşe Fitnat Ortaokulu)

Eğitimi okulda iki duvar arasına hapsedenlere inat çok güzel bir uygulama. Öğrenciler ile sürekli iletişim kurmak isteyen öğretmenlere hayırlı olsun. Bazı özel okullarda buna benzer bir kaç uygulama görmüştüm ve çok beğenmiştim. Beyazpano.com sitesinin bu güzel uygulamayı ücretsiz şekilde vermesi her öğrencinin ve öğretmenin hakkıydı. Teşekkürler.

 

Nevin Güler (İstanbul Ataşehir Şehit Ögretmen Hasan Akan İlköğretim Okulu)

Hayatıma Beyazpano girdiğinden beri çok mutlu olduğumu söyleyebirim. Ödevlerimi, fotoğraflarımı, duyurularımı paylaşıyorum. Velilerim de her gün mutlaka kontrol ediyorlar ve Beyazpano'yu kullandığım için teşekkür ediyorlar. İletişimin öğretmen ve öğrenci başarısını olumlu yönde tetiklediğini düşünüyorum. Hayatıma girdiği için Beyazpano'ya teşekkür ediyorum.

 

Ömer Faruk Dönmez (İstanbul Başakşehir Akşemsettin Ortaokulu)

Girdiğim sınıflardaki öğrencilerimi sisteme üye yapıyorum. Büyük çoğunluğu üye oldular. En kısa sürede bütün öğrencilerimin üyeliği tamamlanacak. Bu çalışmanızdan dolayı sizlere çok teşekkür ediyorum. Umuyorum ki  ileride daha fazlasını da sunacaksınız. 

 

Seyhan Altıntaş (İstanbul Göztepe İlkokulu)

01 Kasım 2013 tarihinden itibaren Beyazpano sınıfım için farklı bir renk oluşturdu. Sosyal medya ortamlarında iletişimi sağlıklı bulmadığım yaş grubundaki öğrencilerimle güvenli, etkin, interaktif çalışmalarımızı çok sevdik. İletişimin hızlı ve tüm öğrencilerime ulaşılabilir oluşu ile eksiksiz altyapısı Beyazpano'yu vazgeçilmez kıldı. Bu yıl ilkokul 2. sınıf olarak Tüm Dersler adı altında oluşturduğum sınıf çalışmalarımı ilerleyen ay ve yıllarda daha etkin kullanabileceğim. Eğitim adına  değerli bir iş yaptığınız için sizleri kutluyor, teşekkür ediyorum.              

 

Sezai Yürekli (Van Merkez Ticaret Meslek Lisesi)

Öğrencilerime tek tek ders notlarını dağıtmak yerine, Beyazpano üzerinden oluşturduğumuz sanal sınıflara üye olan öğrencilerime ders notlarını paylaşıma açıyorum. Ayrıca kütüphane altında arşivimdeki önemli ders notlarına ve e-kitaplara ulaşmalarını sağlıyorum. Emeği geçen herkese teşekkürler...

 

Tuğba Korkmaz (Ankara Çayırhan Hüsamettin Değirmenci Ortaokulu)

Beyazpano'yu yaklaşık 3 aydır kullanıyorum. Beni Beyazpano kullanmaya iten asıl sebep okulumuzdaki fotokopi sorunudur. Öğrencilerime ulaştırmak istediğim kaynakları dökümanları, görselleri Beyazpano sayesinde kolay bir şekilde ulaştırdım. Ayrıca video da eklenebilmesi eğitim videolarını ulaştırmam için bir avantaj oldu. Ders süresinin yetersiz oluşu da ders dışında da onlara ekstra bir şeyler sunabilmem  ayrı bir etkendi. Beyazpona sayesinde öğrencilerimle ders dışında da iletişim kurabiliyorum. Sitenin Türkçe olması ve Türkçe  benzer bir site olmaması, hızlı olması, güvenilir olması da Beyazpano'yu farklı kılıyor. Bize böyle bir imkan sundukları ve  kullanımımıza ücretsiz sunduklarını için Beyazpano ekibine teşekkürler.

 

Ünal Canal (İstanbul İlhami Ahmed Örnekal Ortaokulu)

Beyazpano'yu 2013-2014 öğretim yılı başından beri kullanıyorum. Sınıfta dağıttığım çalışma kağıtlarının çözümlerini hafta sonunda Beyazpano'da yayınlıyorum. Bu çalışmaları tüm öğrencilerim ürün dosyasında biriktirmek zorunda. Ayrıca, isteyen öğrencilerin çalışması için, çeşitli kaynaklardan sorular ve konu anlatımlarını yayınlıyorum.

 

Volkan Canbulat (İstanbul Özel Marmaraevleri İhlas Koleji)

Beyazpano ekibine çok teşekkür ederim. İnternet üzerinde kendi oluşturduğum sınıflara öğrencilerimi ekleyebilme ve dökümanlarımı paylaşabilme imkanı verdiği için. Dijital olarak oluşturduğum sınıflara  anında sınav yapabilme imkanları öğrencilerimin yorumlarını alabilme imkanları çok hoş. Öğrencilerimiz de bu siteyi severek ve  yeni paylaşım var mı diye merak ederek ziyaret ediyor, eğlenerek öğreniyorlar. Umarım daha da gelişen yüzü ile Beyazpano'yu aktif olarak kullanmaya devam ederiz.Hoşça kalın.

 

Zarife Alkan (İzmir Petrokimya Ortaokulu)

Sitenizi dosya paylaşımları ve ders dışı zamanlarda öğrencilere rahat ulaşabilmek için kullanıyorum. Bunun için emeklerinizden dolayı teşekkür ederim. 

 

Zeynep Yağmur Mıcık (İzmir Suphi Koyuncuoğlu Ortaokulu)

BTY dersi kapsamında çocuklarıma güvenli bir ortam olan Beyazpano'da sınıflar açtım. Bu sayede sosyal ağların gücünü kullanarak derse olan ilgiyi artırmayı başardığımı düşünüyorum. Aynı zamanda çocuklar sosyal ağları doğru kullanmayı da öğrendiler. Benzer öğrenme yönetim sistemleri içinden Beyazpano'yu tercih etmemin en önemli sebebi kendi ülkemizin çalışması olmasıdır. Dünyaya açılmasını da gönülden destekliyorum.